اخبار شبستان ودبیرخانه مساجد خ.جنوبي

خورشيد جهان شمع شبستان شما باد*مهتاب چراغ لب ايوان شما باد

ترویج آموزه‌های قرآنی در گرو اشاعه فرهنگ وقف است

رئیس دانشگاه علوم و معارف اسلامی کشور گفت: ترویج آموزه‌های قرآنی در گرو اشاعه فرهنگ وقف و حفظ موقوفات است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت‌الاسلام محمدعلی راغبی، امروز (14 اسفند) در همایش همیاران وقف خراسان جنوبی تصریح کرد: فعالیت های اوقاف و امور خیریه در راستای ترویج آموزه‌های قرآنی در بخش‌های مختلف کشور است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 14 اسفند1389ساعت 8:51  توسط shabestan  | 

برنامه‌های فرهنگی برگرفته از مساجد موفقیت آمیز است

فرماندار سرایان در گردهمایی مدیران، ائمه جماعات و رابطان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان گفت: برنامه‌های فرهنگی زمانی موفق خواهند بود که برگرفته از متن قرآن و مسجد باشند.

 به گزارش خبرگزاری شبستان از خراسان جنوبی، فرماندار سرایان، شب گذشته (9 اسفند) در گردهمایی مدیران، ائمه جماعات و رابطان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان سرایان که با حضور مسئول دبیرخانه مساجد خراسان جنوبی برگزار شد، فلسفه وجودی انقلاب را مسائل فرهنگی دانست و گفت: برنامه‌های فرهنگی زمانی موفق خواهند بود که برگرفته از متن قرآن و مسجد باشند.

محمدعلی مهدی نژاد از مدیران کانون‌ها خواست ارتباط صمیمانه و مستمر با امام جماعت، جوانان و مردم داشته باشند تا در اجرای برنامه‌ها موفق شوند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 10 اسفند1389ساعت 11:4  توسط shabestan  | 

مصوبه"ايجاد دانشكده قرآن وحديث درمركز خراسان جنوبي"در هاله‌اي از ابهام

مصوبه سفر سوم هيات دولت به خراسان جنوبي مبني بر "ايجاد دانشكده قرآن و حديث در مركز استان" در هاله‌اي از ابهام قرار دارد.

 مدير كل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي به خبرنگار شبستان در بيرجند گفت: در سفر سوم هيات دولت در اسفند 88 به اين استان ايجاد دانشكده قرآن و حديث در مركز استان به تصويب رسيد كه اين مصوبه در حال حاضر كاملاً از سوي استانداري حذف شده است.

 حجت‌الاسلام حمزه جمالي با اشاره به راه‌اندازي اين دانشكده در بيش از 14 استان كشور تصريح كرد: با توجه به وجود جامعه قرآني پويا و فعال در سطح خراسان جنوبي دلايل حذف اين مصوبه از مجموع مصوبات سفر سوم در هاله‌اي از ابهام قرار دارد.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 10 اسفند1389ساعت 10:26  توسط shabestan  | 

برگزيدگان جشنواره "وقف چشمه هميشه جاري" در خراسان جنوبي تجليل مي‌شوند

همزمان با 14 اسفند از 25 برگزيده استان خراسان جنوبي در جشنواره " وقف چشمه هميشه جاري" تجليل مي‌شود.

 به گزارش خبرگزاري شبستان از بيرجند، مدير كل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي امروز (9 اسفند) در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه تصريح كرد: فراخوان جشنواره وقف چشمه هميشه جاري از ابتداي سال جاري در بين دانشگاه‌ها، مدارس، مساجد، ادارت و نهادهاي دولتي توزيع و از همه فرهيختگان، انديشمندان و هنرمندان براي شركت در اين جشنواره دعوت شد.

 حجت‌الاسلام والمسلمين جمالي گفت: این جشنواره با هدف ترویج و تبلیغ سنت حسنه وقف در بین تمام اقشار جامعه، ایجاد نگرش جدید وقف از جنبه‌های مختلف علمی، فرهنگی و هنری، معرفی سنت حسنه وقف و آثار و برکات آن در ابعاد مختلف و ایجاد زمینه لازم برای توسعه و گسترش عمل به سنت حسنه وقف در سطوح مختلف جامعه برگزار می‌شود. 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 9 اسفند1389ساعت 10:23  توسط shabestan  | 

حراست از مرزهاي اعتقادي و فرهنگي برعهده معلمان پرورشي است

معاون پرورشي و تربيت بدني آموزش و پرورش بيرجند گفت: حراست از مرزهاي اعتقادي و فرهنگي كشور يكي از مهمترين رسالت‌هاي معلمان پرورشي است.

 به گزارش خبرگزاري شبستان از بيرجند، رمضان زحمتكش امروز (9 اسفند) در ديدار معلمان پرورشي با امام جمعه بيرجند با تاكيد بر اينكه آموزش بدون پژوهش معنا و مفهومي ندارد، تصريح كرد: در عرصه كنوني كه كشور مورد هجمه و جنگ نرم تبليغاتي دشمنان قرار گرفته مجموعه آموزش و پرورش با تلاش مضاعف از مرزهاي اعتقادي نظام دفاع مي‌كند.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 9 اسفند1389ساعت 10:22  توسط shabestan  | 

هفت کتابخانه تا پایان سال جاری در خراسان جنوبی راه‌اندازي مي‌شود

 مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی از راه اندازی هفت کتابخانه عمومی و مشارکتی تا پایان سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند، محمد قریب دیروز عصر(8 اسفند) در جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي استان تصریح کرد: در شش ماهه دوم سال جاري تعداد اعضاي كتابخانه‌هاي عمومي استان 12 درصد افزايش یافته است. 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 9 اسفند1389ساعت 10:21  توسط shabestan  | 

مسابقه بزرگ "فجر انقلابی- بصیرت دینی" در خراسان جنوبي برگزار مي‌شود

مسابقه بزرگ "فجر انقلابي- بصيرت ديني" از سوي دانشگاه آزاد اسلامي بيرجند ويژه دانشجويان برگزار مي‌شود.

 به گزارش خبرگزاري شبستان از بيرجند، اين مسابقه با موضوعات " انقلاب اسلامی- ولایت فقیه- امام خمینی و رهبری، انقلاب اسلامی- پیامبراعظم (ص)- وحدت و احیای ارزش‌های اسلامی، انقلاب اسلامی- ایمان- جهاد- شهادت، انقلاب اسلامی- قرآن- عترت- انتظار فرج و انقلاب اسلامی- نهضت حسینی- آزاد اندیشی- تعالی فرهنگ و تمدن اسلامی" برگزار مي‌شود.

 بر اساس اين گزارش، "انقلاب اسلامی- جوانان- خودباوری و نهضت علمی، انقلاب اسلامی- استحکام خانواده- رسالت و منزلت زن، انقلاب اسلامی- آمادگی دفاعی- بسیج و نیروهای مسلح، انقلاب اسلامی- مردم سالاری دینی- محرومیت زدایی و عدالت اجتماعی، انقلاب اسلامی- بصیرت دینی - انسجام ملی و استکبارستیزی و انقلاب اسلامی– استقلال– آزادی- جمهوری اسلامی" از ديگر موضوعات اين مسابقه است.

 علاقمندان به شركت در اين مسابقه می‌توانند آثار خود را به صورت مقاله یا متن ادبی در موضوعات ذیل به دبیرخانه ستاد دهه فجر دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند مستقر در روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند ارسال كنند.

 گفتني است، آخرين مهلت ارسال آثار پايان 25 اسفندماه سال جاري است.

 پايان پيام/ زينب رمضاني

+ نوشته شده در  دوشنبه 9 اسفند1389ساعت 10:21  توسط shabestan  | 

گسترش فرهنگ کتابخوانی موجب کاهش جرائم می‌شود

معاون سياسي امنيتي استاندار خراسان جنوبي گفت: گسترش فرهنگ کتابخوانی موجب کاهش جرائم و معضلات اجتماعی جامعه می شود. 

به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند، محمدابراهيم افشاري دیروز عصر (8 اسفند) در جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي استان تصریح کرد: کتاب و کتابخوانی از زیرساخت های اصلی توسعه فرهنگی هر استان است. 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 9 اسفند1389ساعت 10:20  توسط shabestan  | 

به بهانه 8 اسفندماه: روز امور تربيتي و تربيت اسلامي

فرزندان آدم برای زیستن، برای به بار نشستن، به صدف تعالی بخشی به نام تربیت، محتاج هستند. اسلام، دین اخلاق و تربیت است و انسان را در تمام لحظه‌ها، مربی خویشتن می‌خواهد.

در سال‌هاي نخست پيروزي انقلاب اسلامي، نهاد امور تربيتي با هدف گسترش و تعميق ارزش‌هاي انقلاب اسلامي در نظام آموزش و پرورش كشور شروع به شكل‌گيري كرد و بر همين اساس در دوره نخست وزيري شهيد رجايي و در دوران تصدي شهيد باهنر در وزارت آموزش و پرورش در هشتم اسفند 1359 شمسي ستادهاي امور تربيتي در مدارس تاسيس شد تا دانش ‌موزان را به ارزشهاي اسلامي ترغيب كنند.

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 8 اسفند1389ساعت 10:16  توسط shabestan  | 

مساجد نهبندان ميزبان مردم در لحظه تحويل سال 90

برای اولین بار مساجد شهرستان نهبندان با سفره‌های هفت سين میزبان مردم در لحظه تحویل جديد خواهند بود.      

 به گزارش خبرنگار شبستان از نهبندان، فرماندار نهبندان ديروز بعدازظهر (7 اسفند) در كميته شهرستاني جشن‌هاي نوروزي گفت: نوروز باستانی ایرانیان می‌تواند الگوی با نشاط توام با معنویات برای سایر جوامع باشد.

  حسین شرافتی از مسئولان خواست همراه رویش طبیعت با اجرای برنامه‌های مناسب در میادین اصلی و مساجد سرزندگی و نشاط را برای همه مردم فراهم كنند.

  

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 8 اسفند1389ساعت 10:15  توسط shabestan  | 

رزمايش عملياتي "ولايت" در خراسان جنوبي آغاز شد

رزمايش عملياتي ولايت با حضور جمعي از مسئولان و فرماندهان نظامي و انتظامي خراسان جنوبي در بيرجند آغاز شد.

 به گزارش خبرگزاري شبستان از بيرجند، فرمانده انتظامي خراسان جنوبي امروز (8 اسفند) در آغاز رزمايش عملياتي ولايت تصريح كرد: با گذشت 32 سال از انقلاب اسلامي جهانيان همچنان نگاه ويژه اي به نظامات اداري و اجرايي جمهوري اسلامي ايران دارند.

 احمدعلي گودرزي اظهار كرد: ارتقاي توان رزمي، ايجاد انگيزه و تداوم روحيه رزمندگي، برخورد هماهنگ و منسجم با حوادث غیرمترقبه، امنيتي و مقابله با تهدیدات و ناامنی، ایجاد نظم و آرامش، مقابله با گروگان‌گیری و اقدامات ضدتروریسم، عملیات انتظامی راپل و برخورد با اراذل، اوباش و اخلاگران در نظم عمومی از جمله اهداف برگزاري اين همايش است.

 وي با اشاره به فرموده مقام معظم رهبري "پليس مظهر اقتدار ملي است"، افزود: نيروي انتظامي برپاكننده نظم و پايداري در جامعه است.

 فرمانده انتظامي خراسان جنوبي خاطرنشان كرد: اين رزمايش با هدف مقابله با تمهديدات امنيتي و اجتماعي در قالب طرح و سناريوي عملياتي برگزار مي شود.

 گودرزي مقابله با تررويسم و ناامني، ايجاد نظم و آرامش، حفاظت از اماكن، كنترل ترافيك و مبارزه يا معضلات اجتماعي را رسالت اصلي نيروي انتظامي ذكر كرد.

 وي از كشف 11 تن مواد مخدر از ابتداي سال جاري تاكنون در خراسان جنوبي خبر داد و گفت: نسبت به سال گذشته 48 درصد افزايش در بحث دستگيري مواد فروشان در استان داشتيم.

 گودرزي يادآور شد: این همایش به مدت دو روز با به کارگیری نیروهای رزمی، عملیاتی، پلیس‌های تخصصی، یگان‌ ویژه پاسداران، یگان‌های تکاوری و با پشتیبانی یگان‌های رزمی، امدادی و مرزی در راستای ارتقای اقدامات حرفه‌گرایی پلیس برگزار می‌شود.

 پايان پيام/ زهرا رجايي مقدم

+ نوشته شده در  یکشنبه 8 اسفند1389ساعت 10:15  توسط shabestan  | 

يادواره شهداي" رهپویان حقیقت، فداییان ولایت" در سرایان برگزارشد

يادواره  30شهيد شهر سرايان با عنوان" رهپویان حقیقت، فداییان ولایت" با حضور جمعي از خانواده‌هاي شهدا و مسئولان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري شبستان از بيرجند، مسئول فرهنگي ناحيه مقاومت بسيج سرايان شب گذشته (7 اسفند) در اين مراسم گفت: زنده‌ نگه داشتن ياد شهدا و انتقال پيام آنها به نسل جوان از مهمترين اهداف برگزاري اين يادواره است.

علي باستاني افزود: شهر سرايان 30 شهيد تقديمم انقلاب كرده است كه بايد تلاش شود خوني كه براي زنده نگه‌داشتن اسلام به زمين ريخته شده است پايمال نشود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 8 اسفند1389ساعت 10:13  توسط shabestan  | 

رزمايش ولايت تمرين ايثار و دلداگي به رهبري است

استاندار خراسان جنوبي رزمايش ولايت را تمرين نيروهاي مسلح در راستاي ايثار و دلداگي به رهبر معظم انقلاب عنوان كرد.

 به گزارش خبرگزاري شبستان از بيرجند، قهرمان رشيد امروز(8 اسفند) در مراسم آغازين رزمايش ولايت تصريح كرد: نيروهاي مسلح انقلاب اسلامي ويژگي هاي منحصر به فرد و متفاوت با ديگر كشورهاي جهان دارند.

 وي اظهار كرد: نيروهاي نظامي و انتظامي ايران پيش قراول عمل ارزش‌هاي الهي و اسلامي در جهان هستند.

  


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 8 اسفند1389ساعت 10:12  توسط shabestan  | 

حذف مضامين قرآني از كتب آموزشي توطئه دشمنان است

امام جمعه نهبندان با اشاره با توطئه‌هاي دشمنان در حذف مضامين قرآني از كتب آموزشي دانش‌آموزان گفت: هدف از اين اقدام دشمنان مبارزه با اعتقادات نوجوانان و معلمان است

 به گزارش خبرگزاري شبستان از نهبندان،حجت‌الاسلام عباسعلي خزايي امروز صبح (8 اسفند) در ديدار معلمان پرورشي نهبندان به مناسبت روز امور تربيتي و تربيت اسلامي تصريح كرد: اولين مربي بشريت خداوند است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 8 اسفند1389ساعت 10:11  توسط shabestan  |